08.09-15.09.2018 Dolomity

Wysokie góry, niezwykłe widoki, możliwość latania o każdej porze roku – to tylko kilka zalet zagranicznych wyjazdów paralotniowych. Latanie w różnych miejscach świata pozwala na nowo odkrywać radość z uprawiania tego sportu. Dodatkowo, jest to świetna okazja do wykorzystywania oraz doskonalenia swojej wiedzy. W nowym terenie zawsze czekają nas nowe wyzwania i test umiejętności. 

Okolice wzgórza Col Rodella w Valle di Fassa we włoskiej części Alp. Wspaniałe miejsce na wrześniowe latanie w wysokich górach.

Masyw Sella oferuje wyśmienite warunki do latania jesienią, kiedy termika nie jest już bardzo „agresywna”. Ta część Dolomitów daje dużo możliwości do latania dzięki zboczom o różnorodnym ukształtowaniu – od łagodnych zalesionych stoków, aż po surowe lodowce. Obszar, w którym latamy jest wymagający, jeśli nastawiamy się na długie przeloty. Trzeba wykazać się umiejętnością wykorzystywania termiki w zróżnicowanym terenie. Jeśli tylko uda nam się wzbić na odpowiednią wysokość, można liczyć na wspaniałe alpejskie widoki. Piloci o nieco mniejszych umiejętnościach mogą w czasie wyjazdu korzystać pomocy instruktorskiej w opanowaniu latania termicznego.

Na startowisko wjeżdżamy kolejką, która regularnie wywozi turystów i paralotniarzy na szczyt góry. Można więc kilkukrotnie w ciągu dnia startować i lądować, jeśli wprawa pilota nie pozwala na długie utrzymanie się w powietrzu. Miejsce do startu wymaga poświęcenia dużej uwagi i ostrożności, natomiast lądowisko jest bardzo obszerne i bezpieczne.

Instruktor prowadzący: 

Tomasz Krzysztof (Motoparalotniowy Mistrz Polski 2014)

Dla kogo:

  • pilotów posiadających Świadectwo Kwalifikacji
  • doświadczonych pilotów

Cena zawiera:

  • transport z Międzybrodzia Żywieckiego
  • przewodnictwo
  • opiekę instruktorską
  • noclegi

Wyjazd:

22.09.2018 Wyjazd w godzinach porannych

Przyjazd:

28.09.2018 Powrót w godzinach wieczornych

Cena:

1800,-