16.06-23.06.2018 Bassano del Grappa

Wysokie góry, niezwykłe widoki, możliwość latania o każdej porze roku – to tylko kilka zalet zagranicznych wyjazdów paralotniowych. Latanie w różnych miejscach świata pozwala na nowo odkrywać radość z uprawiania tego sportu. Dodatkowo, jest to świetna okazja do wykorzystywania oraz doskonalenia swojej wiedzy. W nowym terenie zawsze czekają nas nowe wyzwania i test umiejętności. 

Przez paralotniarzy w skrócie nazywane po prostu Bassano. Mekka pilotów paralotni i lotni. Miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Niewielka miejscowość Semonzo położona niecałe 100 km od Wenecji skradła serca wielu paralotniarzom. Masyw Monte Grappa pozwala na rozwinięcie skrzydeł dosłownie i w przenośni. To miejsce, gdzie jest średnio 300 dni w roku jest „lotnych” – często można tu wzbić się w powietrze nawet kiedy w pozostałej części Alp pogoda na to nie pozwala.  Wiele osób przyjeżdża tu, aby uczyć się latania, nie brakuje tu jednak również wytrawnych pilotów. Stąd niektórzy dolecieli nawet do Chorwacji czy Słowenii. Dla początkujących pilotów zaś to świetne miejsce do nauki, które wybacza błędy nieopierzonych pilotów.

 Najlepsze pory do latania to kwiecień, maj oraz wrzesień. Na wyjazd zapraszamy pilotów zarówno uczących się (etap drugi i trzeci), jak i doświadczonych. Nocleg na campingu tuż obok słynnej na całą okolicę pizzeri Antica Abazzia oraz lekko musujące wino, sprzyjają snuciu długich opowieści o lataniu… 

Instruktor prowadzący: 

Tomasz Krzysztof (Motoparalotniowy Mistrz Polski 2014)

Dla kogo:

  • pilotów posiadających Świadectwo Kwalifikacji
  • szkolenie II etap
  • szkolenie III etap

Cena zawiera:

  • Transport Międzybrodzie Żywieckie- Bassano; Bassano- Międzybrodzie Żywieckie
  • wyjazdy na startowiska
  • przewodnictwo
  • opiekę instruktorską

Wyjazd:

16.06.2018 Start w godzinach wczesno porannych z Międzybrodzia Żywieckiego

Przyjazd:

23.06.2018 Powrót do Międzybrodzia Żywieckiego w godzianch wieczornych

Cena:

Cena jest uzależniona od zaawansowania pilota.