3 etap szkolenia paralotniowego

Mogą przystąpić jedynie piloci posiadających już świadectwo kwalifikacji. Etap ten nie jest obowiązkowy i nie wszyscy piloci do niego przystępują. Przeznaczony on jest dla pilotów, którzy chcą się rozwijać i poznawać techniki latania w termice. Ta cześć szkolenia pozwoli w bardzo szybkim tempie zrobić progres jeśli chodzi o umiejętności latania wkominach termicznych jak i również na żaglu. Miejscem gdzie szkolimy jestAlgodonales w Andaluzji. Tereny te dzięki swojemu ukształtowaniu i położeniu w południowej Hiszpanii gwarantują wiele stacjonarnych kominów, które pozwalają na ćwiczenie „wkręcania” się w termikę przez wiele godzin dziennie. Każdy pilot choć raz w życiu powinien to miejsce odwiedzić.

Trzeci etap ma na celu naukę i doskonalenie umiejętności latania żaglowego jak i w termice, które pozwalają na długie utrzymywanie się w powietrzu. Na kursie uczeń weźmie udział w szkoleniu teoretycznym jak i również praktycznym . 

Uczeń dowie się jak przygotować sie do lotu po względem zaznajomienia się z terenem, oceny siły i kierunku wiatru, a także innych warunków meteorologicznych. 

Po szkoleniu pilot powinien samodzielnie utrzymywać się w powietrzu wykorzystując kominy termiczne lub „żagiel”. Ten etap pozwala w znaczny sposób zwiększyć umiejętności i czerpać z latania jeszcze więcej przyjemności. 

Terminy kursów: 
Macedonia: 11-18.08.2018

Algodonales: 13-20.10.2018

Wyjazd z Warszawy

Wybierz najdogodniejszy termin dla siebie i zarezerwuj miejsce już dziś.