Tomasz Krzysztof

PILOT, INSTRUKTOR, MOTOPARALOTNIOWY MISTRZ POLSKI

Przygodę z lataniem zacząłem w 1999 roku. Od dziecka towarzyszyła mi chęć oderwania się od ziemi i właśnie dlatego postanowiłem spróbować. Latanie stało się moją pasją, która doprowadziła mnie do zdanego kursu pierwszego stopnia. Od tego czasu latałem wraz z przyjaciółmi w każdej wolnej chwili. Kolejnym etapem było zrobienie uprawnień do lotów z pasażerem i od tej pory mogłem dzielić się tą wolnością w powietrzu z innymi. Ten etap wpłynął na resztę mojego życia.

W 2010 roku otrzymałem dyplom instruktorski i dzięki temu mogłem się zająć lataniem sportowym. Zająłem 3 miejsce w Mistrzostwach Polski i od roku 2011 dostałem się do Kadry Narodowej, dzięki czemu miałem szansę zdobyć tytuł Mistrza Polski w roku 2011 i tytuł Drużynowego v-ce Mistrza Świata w Marugan (Hiszpania) w roku 2012.

Rok 2013 to zwycięstwo w kategorii PF2 w Polskiej Lidze Paralotniowej (nawigator Ireneusz Wątroba).

Dnia 8-15 czerwca 2014 na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie odbyły się 16 Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski, podczas których zdobyłem złoty medal i tytuł Mistrza Polski w klasie PL2 – tandem oraz mistrzostwo Polski w II Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski w klasie PL2. A miesiąc później na Mistrzostwach Świata w Matkopuszta (Węgry) wraz z kolegami z drużyny zdobyliśmy tytuł Mistrzów Świata w klasie PL2 – tandem.

Pozostały czas poświęcę mojej szkole latania, ucząc nowe osoby tego sportu oraz wykonując loty widokowe dla wszystkich.

dyplom_6

Zajęcie 1 miejsca

w Moto Paralotniowych Mistrzostwach Polski 2011

dyplom_1

Dyplom 2 miejsce

w Paralotniowych Mistrzostwach Republiki Czeskiej 2010

dyplom_5

Powołanie do Kadry Narodowej

Związku Sportowego - Areoklub Polski

dyplom_3

Dyplom 2 miejsce

w Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski 2012

dyplom_2

Zajęcie 2 miejsca

w klasyfikacji Sprawnościowej Polskiej Ligi Moto P aralotniowej